نتایج جستجو برای عبارت :

عشق و قبضه

سرانجام قبضه‌شدن آگاهی و تمام‌شدن کار. سرانجام در سخت‌ترین و ناگذرترین لحظه‌ها که فراقی و هجرانی از هر سو بانگ برمی‌دارد و دیوان از هر سو دلشادند و نه هیچ باده و هیچ ساغر. سرانجام در چنین لحظات تابناک؛ نابود و مستحیل و تمام در کار خدا، کار می. گرچه هرگز تمامی در کار نیست.
ابتدا عشق و انتها عشق،و نه هیچ ابتدا،و نه هیچ انتها.
حلمی |‌ کتاب لامکان

در جبهه دست به هر کاری می زدم، یک لحظه هم بیکار نبودم. عملیات والفجر هشت که شروع نشده بود، در چادر های کرخه و در پادگان دو کوهه معلم بودم و به بچه ها درس می دادم. در شب حمله امدادگر بودم. در خط مقدم، جیپ فرمانده را درست کردم و مکانیک شدم، حتی در جبهه آشپزی هم کردم.

در آن یک هفته – ده روز که در پایگاه موشکی پدافند ساحلی داشتیم، غذایمان فقط کنسرو بود؛ کنسرو لوبیا و کنسرو بادمجان؛ اگر شانس می آوردیم کنسرو تن ماهی. البته از سنگرهای عراقی غنیمت
پارسال هم چنین روزی بار و بنه رو جمع کردیم و با کیف بزرگ و سنگین و دو تا پتو رفتیم برای تقسیم، گروه گروه اسم خوندن و تقسیم شدیم اما هنوز معلوم نیست کجا افتادیم، مثل همین روزا هم بارونی بود و وقتی مسئول ما لیست رو میخوند برای حضور غیاب بارون نم نمی میزد.
جای همه نبود تو دو تا اتوبوسی که برای ما آماده کرده بودن و یه عده ای که عموما متاهل بودن فرستادن مرخصی و ما عازم جاده شدیم. ظهر ناهار تن ماهی خوردیم و اخرای شب رسیدیم بندرلنگه پادگان، اونجا هم بع
در باب دوّم از کتاب «باقیّات صالحات» که در حاشیه ی کتاب «مفاتیح الجنان» نگاشته شده، کیفیّت استخاره ای که منسوب به امام عصر (عج) می باشد، چنین بیان شده است: «علاّمه مجلسی از پدر بزرگوارش نقل کرده که ایشان از استاد بزرگوارش «شیخ بهایی» نقل می کرد که می گفت: «چندی از مشایخ در باب استخاره با تسبیح از حضرت قائم (عج) مذاکره می کردند که حضرت فرموده است: « [هر که می خواهد با تسبیح استخاره نماید باید] تسبیح را به دست گیرد و سه مرتبه صلوات بفرستد و یک قبضه

شریعتی ادامه داد: پس از بازرسی از اتومبیل شکارچیان، یک قبضه اسلحه کمر شکن دو لول، ۱۸ عدد فشنگ ساچمه، یک عدد فشنگ چهار پاره و دو قطعه کبک کشف و ضبط کردند.
علی اصغر شریعتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: مأمورین یگان حفاظت شهرستان بهاباد طی گشت و کنترل منطقه، متوجه صدای شلیک تیر در حوزه استحفاظی شهرستان شده و بلافاصله به سمت محل مورد نظر حرکت و موفق به مت
 ۲۸ فروردین سالروز شهادت دیده‌بان بسیجی شهید علی جربان 

قصه چاه

کار قبضه‌چی‌ و دیده‌بان لازم و ملزوم هم بودند اگر یکی درست کار نمی‌کرد، تلاش دیگری بی‌نتیجه بود. همین پیوندِ کاری، باعث رفاقت و پیوند دلی ما قبضه‌چی‌ها با دیده‌بان‌ها می‌شد.
   علی جربان دیده‌بان بود و من با قبضه‌های ۱۲۰ برای او آتش می‌فرستادم تا اینکه پس از چند شبانه روز خستگی و بی‌خوابی و مقابله با پاتک‌های زرهی و پیاده دشمن، جبهه آرام شد و ما به عقب برگشتیم.
   ع
 ۲۸ فروردین سالروز شهادت دیده‌بان بسیجی شهید علی جعفری راد(جربان) 

قصه چاه

کار قبضه‌چی‌ و دیده‌بان لازم و ملزوم هم بودند اگر یکی درست کار نمی‌کرد، تلاش دیگری بی‌نتیجه بود. همین پیوندِ کاری، باعث رفاقت و پیوند دلی ما قبضه‌چی‌ها با دیده‌بان‌ها می‌شد.
   علی جربان دیده‌بان بود و من با قبضه‌های ۱۲۰ برای او آتش می‌فرستادم تا اینکه پس از چند شبانه روز خستگی و بی‌خوابی و مقابله با پاتک‌های زرهی و پیاده دشمن، جبهه آرام شد و ما به عقب بر
 ایرنا نوشت: مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: دستگیری ۷۰ عنصر تروریستی، کشف ۶ محموله جنگی و انفجاری، پیشگیری از ۱۲ حادثه ضد امنیتی و هلاکت پنج عنصر وابسته به گروهک‌های تکفیری نمونه‌ای از دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان(عج) سیستان و بلوچستان در سال گذشته بوده است.
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشف بیش از ۵۰ تن انواع مواد مخدر، خنثی سازی ۱۳۵ عملیات مسلحانه سوداگران مرگ، انهدام بیش از ۷۰ باند قاچاق مواد مخدر، کشف بیش
به احمد می‌گم با تاریکی گره خوردیم. میگه جمع نبند منو با خودت. می‌خوام بگم احمد! تو که تو تاریکی مارو تنها گذاشتی، نیستی ببینی چه تاریکی زیبایی. چشمم از دیدن فارغه، پام از راه رفتن. احمد همیشه می‌گفتی غصه شاخ و دم نداره، اما غصه هم شاخ داره هم دم. اَمَد! دریاب این غریب افتادرو، اَمَد، چی شد عاشقی؟ چی شد شیدایی؟
اگه اینطوری بهتره؛ اَمَد بیرون شو از تنم، برو تو آسمونا، برو خونه اصلیت، تنهام بذار تو این بلبشو، بذار قبضه‌ت کنه فرشته‌ی مرگ. باهاش
«من عضوی از بسیج محل هستم!
این را
خورشید با اشاره به من گفت
ـ امروز صبح زود که می‌رفت
تا نام خانواده خود را
در مسجد محل بنویسد
دیروز هم
باد از میان کوچه ما می‌گذشت
گفتم: سلام!
دستی به شانه‌ام زد و رد شد
گفتم: کجا به این عجله؟
گفت: ثبت‌نام!
شب هم
یک کهکشان بسیجی روشن
در آسمان ده رژه می‌رفتند
گفتم: خدای من
این ها چه کرده‌اند؟!
این ها که عشق را
با دست‌های کوچک شان قبضه کرده‌اند!»
راس ساعت پنج و بیست و پنج دقیقه صبح اولین خودرو جیپ به حرکت درآمد و پشت سرش تعدادی از تانک‌ها و نفربرها از گردنه حسن‌آباد به سمت چارزبر سرازیر شدند. هنوز ستون از جاده خارج نشده بود و تیری به سمت‌شان نمی‌رفت، تا جایی که به فاصله دو کیلومتری چارزبر -زبر اول و دوم- رسیدند.

من عقب‌تر و روی زبر سوم مستقر بودم و طبیعتاً نیروهای عباس زمانی و بهرام مبارکی دقیق‌تر و بهتر از من جزئیات ستون را می‌دیدند.   مانده بودم که چرا دو طرف شلیک نمی‌کنند.
بنام حضرت حق
حضرت نوح به اخرای عمرش رسیده بود و عزرائیل مثل همیشه مامور قبضه روح کردنش بود.وقتی عزرائیل به خانه نوح رسید،دید خانه نوح اینقدر کوچک است که پاهای نوح از خانه زده بیرون.عزرائیل داخل شد،اقای نوح که دراز کشیده بود به عزرائیل گفت بلند شم؟عزرائیل گفت نه راحت باشید،عزرائیل گفت:اقای نوح شما که اینقدر عمر کردید (در برخی کتاب ها نقل شده 1000 و دربرخی 1300 سال) لااقل یه خونه میساختین پاهاتون ازش نزنه بیرون..
بقیه داستان در ادامه مطلب

ادامه م
قاچاق در لغت به معنای «برده» و «ربوده شده» آمده؛ یعنی آنچه که ورود آن به کشور یا معامله آن از طرف دولت ممنوع است.مقصود از سلاح و مهمات نیز «انواع اسلحه گرم و سرد جنگی و شکاری اعم از گلوله‌زنی و غیرگلوله‌زنی و مهمات مربوط به آنها» است.یکی از مواردی که در امنیت جامعه موثر است، جلوگیری از قاچاق، تولید، توزیع و خرید و فروش اسلحه چه از نوع گرم و چه از نوع سرد است. از همین رو، قانونگذار برای این قبیل جرایم مجازات‌های دقیق و مشخصی را تعیین کرده که ب
امام صادق(ع) مرد علم و مبارزه و تشکیلات بود!
مقام معظم رهبری:
امام صادق(ع) 1⃣مرد مبارزه بود، 2⃣مرد علم و دانش بود، 3⃣و مرد تشکیلات بود.
مرد علم و دانش بودنش را همه شنیده‌اید، اما مرد مبارزه بودنش را کمتر شنیده‌اید. امام صادق(ع) مشغول یک مبارزۀ دامنه‌دار و پیگیر بود. مبارزه برای «قبضه کردن حکومت و قدرت» و به وجود آوردن حکومت اسلامی و علوی...
ادامه مطلب
به مناسبت پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد
عملیات افتخارآفرین مرصاد؛ تبلور ایمان و همدلی ملت ایران

تهران-
ایرنا- عملیات مرصاد نمادی از مقاومت و شجاعت رزمندگان ایران است.
بزرگمردانی که با اقتدار و ایمان خویش در برابر منافقان و حامیان آنها
ایستادند تا دگربار جهانیان پیروزی های موفقیت آمیز ملت ایران را در برابر
متجاوزان به نظاره بنشینند.

رزمندگان اسلام
در جنگ
تسبیح
یکی از چیزهایی که زیاد دوستش دارم تسبیح است.
تسبیح به هر رنگ و جنسی که باشد و بتوانی در دست جایش بدهی!
اصلا می گویند : یک قبضه تسبیح  گرانقیمت  مثل سندلوس و عقیق و یاقوت و کهربا و یسر و  مروارید و مرجان و شاه مقصود یا همین سنگی های معمولی و یا اصلا ارزانقیمت های چوبی و  پلاستیکی.
جمع دانه های  ازهم گسیخته با یک نخ می شود  یک "قبضه تسبیح" !
" قبضه "را برای اسلحه بکار می برند.
انگارکسی که واحد شمارش تعداد تسبیح  را اختراعش کرد  شان تسبیح  را با
⚔ آنچه رخ داد، قتل نیست؛ #قتال است.(گزیده سخنرانی مراسم شهادت حاج قاسم سلیمانی، هیئت الزهرا (س) )
امروز ما در معرض یک آزمون بزرگ قرار داریم: آزمون انتقام سخت. مطلب حاج قاسم، مطلب حماسه و مقاومت است. مطلب پرچم‌داری مقاومت است نه یک فرد و یک شخص. آن‌ها یک شخص را نزدند و وارد ماجرای قتل نشدند؛ بلکه وارد ماجرای قتال و فتنه شدند.
✊ اگر ایران ما و مردم و ملت مقاوم ما پشت سر رهبری نشان بدهند که مقاومند و انتقام سخت‌بگیر هستند، اتفاقات بسیار روشنی در ش
شنبه هجدهم دی ۱۳۹۵ ساعت 18:31

انگار ذره ای ترس در وجودش نبود ، بدن ورزیده ای داشت ؛ باز هم در عملیات کربلای 5  رشادت
هایش در تاریخ ماندگار شد ؛ در حالی که ضد هوایی نیروهای عراقی نیروهای
اسلام را به رگبار گرفته بود ناگهان «علی» مانند یک صاعقه از جا بلند شد و
با شلیک اولین گلوله یک قبضه را منهدم کرد با اینکه عراقی ها او را زخمی
کردند 3 گلوله دیگر هم شلیک کرد و قبضه دوم عراقی ها را از کار انداخت و
سپس ...
 ( به نقل از حسین عرب)

ن
امیر المومنین علیه السلام همراه حق و قرآن و قرآن و حق همراه ایشان (به روایت اهل تسنن)
محمود بن عمر زمخشری عالم بزرگ اهل تسنن روایت کرده است:
۹۸- استأذن أبو ثابت مولى علی رضی الله عنه على أم سلمة، فقالت: مرحبا بک یا أبا ثابت، ثم قالت: یا أبا ثابت أین طار قلبک حین طارت القلوب مطیرها؟ قال: تبع علیا، قالت: وفقت، والذی نفسی بیده لقد سمعت رسول الله صلّى الله علیه وسلّم یقول: علی مع الحق والقرآن، والحق والقرآن مع علی، ولن یتفرقا حتى یردا علیّ الحوض.
ابو
جایگاه امام حسن مجتبی علیه السلام و دوستدارانش در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
مرحوم حافظ رجب برسی روایت کرده است:
و من ذلك ما رواه حذیفة بن الیمان قال: رأیت رسول اللّه (صلّى اللّه علیه و آله) آخذ بید الحسن بن علی و هو یقول: أیّها الناس هذا ابن علی فاعرفوه، فو الذی نفس محمد بیده إنّه لفی الجنّة و محبّه فی الجنّة، و محبّ محبیه فی الجنّة .
حذیفه بن یمان رضوان الله علیه گفت: رسول خدا صلی الله علیه و آله را دیدم که دست امام حسن مجتبی علیه السلام
پهلوان بلخی گفت :
- دارید همه‌ی جو باریکه‌ها را به آبگیرِ خودتان برمی‌گردانید ! دُکانداری ، مباشری ، کدخدایی ، پرواربندی ، خرید و فروش جنس ، زراعت ، گوسفندداری ! پس یکبارگی به بقیه‌ی مردم بگویید سرشان را بگذارند و بمیرند دیگر ! با آن چهارتا قوطی جنس که به طاقچه‌های دکانتان چیده‌اید ، اهالی را تا گوش‌هایشان زیر قرض برده‌اید ! با آن شندرغاز پولی که نمی‌دانم از چه راه‌هایی به هم زده‌اید ، اختیار همه‌ی ممرهای نان‌درآری را از این و آن گرفته
نمی‌دانم تا چه حد با پادکست گالینگور آشنا هستید و ازش اطلاع دارید، ولی بهتره تکرار کنم پادکست گالینگور، یه پادکست معرفی و بررسی کتابه که سعی می‌کنه کتاب‌های خوب و ارزشمندی که تو هیاهوی بازار کتاب که اغلب با کتاب‌های ضعیف و سطحی قبضه شده، گمنام و کمترشناخته‌شده باقی موندن رو به شما معرفی کنه. چند ماهی هست که شروع کردیم و بعد معرفی ۱۴ کتاب، موفق به ساخت سایت شدیم که مخاطبین‌مون، به خصوص بلاگرها ساده‌تر بتونن از پادکست استفاده کنن. هدف ما
امیر المومنین علیه السلام همراه حق و قرآن و قرآن و حق همراه ایشان (به روایت اهل سنت)

زمخشری عالم بزرگ اهل سنت روایت کرده است:

✍ ۹۸- استأذن أبو ثابت مولى علی رضی الله عنه على أم سلمة، فقالت: مرحبا بک یا أبا ثابت، ثم قالت: یا أبا ثابت أین طار قلبک حین طارت القلوب مطیرها؟ قال: تبع علیا، قالت: وفقت، والذی نفسی بیده لقد سمعت رسول الله صلّى الله علیه وسلّم یقول: علی مع الحق والقرآن، والحق والقرآن مع علی، ولن یتفرقا حتى یردا علیّ الحوض.

ابو ثابت م
نمی‌دانم تا چه حد با پادکست گالینگور آشنا هستید و ازش اطلاع دارید، ولی بهتره تکرار کنم پادکست گالینگور، یه پادکست معرفی و بررسی کتابه که سعی می‌کنه کتاب‌های خوب و ارزشمندی که تو هیاهوی بازار کتاب که اغلب با کتاب‌های ضعیف و سطحی قبضه شده، گمنام و کمترشناخته‌شده باقی موندن رو به شما معرفی کنه. چند ماهی هست که شروع کردیم و بعد معرفی ۱۴ کتاب، موفق به ساخت سایت شدیم که مخاطبین‌مون، به خصوص بلاگرها ساده‌تر بتونن از پادکست استفاده کنن. هدف ما

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران 2887 روز به طول انجامید که طی آن هزار روز نبرد فعال صورت گرفت که 793 روز حمله از سوی رزمندگان اسلام بود و 207 روز از سوی ارتش متجاوز بعثی در طول جنگ شمار 381 هزار و 680 نفر از نیروهای دشمن کشته و یا زخمی شدند و 72 هزار نفر به اسارت نیروهای اسلام در آمدند. در این هشت سال 371 فروند هواپیما و 82 فروند بالگرد دشمن منهدم شد. 1700 دستگاه تانک و نفربر، 480 قبضه توپ و سه هزار و 363 دستگاه خودرو نظامی به غنیمت ایران در آمد و و پنج هزار و 758 دستگا
از بین بردن موهای زائد به وسیله ی دستگاه لیزر موی زائد بهترین، موثرترین و کاربردی ترین شیوه ای است که تا کنون برای انجام این فرآیند به کار گرفته می شود. لیزر موهای زائد شیوه ای است که در آن با تاباندن اشعه ی لیزر به سطح پوست و محل رویش موهای زائد انجام می شود. لیزر پس از تابش به سطح پوست به عمق پوست نفوذ کرده و ریشه ی مو را هدف قرار می دهد؛ آنجا با تبدیل انرژی لیزر به انرژی گرمایی در اثر حرارت ریشه ی مورد هدف سوزانده می شود و موی زائد مورد نظر از ب
1-  تفویض  در  برابر  جبر  البته  در  برابر  اعتقاد  به  جبر  که  در  سوى«افراط  »  قرار  گرفته،  مکتبى  به  نام  مکتب«تفویض  »  است  که در   سمت«تفریط »است.   عقیده  مندان «  بهتفویض»   معتقدند  که  خداوند  را   ماآفریده   وهمه  چیز   را  به  دست  خود  ما  واگذارده  و  به کلّى   از  اعمال  و  افعال  ما  بیگانه  است  و  به  این  ترتیب  ما  در  قلمرو  اعمالمان  از  هر  نظر  مستقل  و  حکمران  لمنازع  هستیم!   بدون  شک  این  اعتقاد،  با  اصل  
و امّا قصۀ آدم صلوات الله علیه
یک
... آنگه چون خدای تعالی خواست که آدم را علیه‌السّلام بیافریند، جبریل علیه‌السّلام را فرمود که: «به زمین رو و قبضه‌ای خاک از جملۀ روی زمین بردار که من از آن خلیفتی خواهم آفرید، و اگر زمین از تو زنهار خواهد زنهار ده.» جبریل آمد و قصد کرد که خاک برگیرد زمین با وی به سخن آمد که: «زنهار از من چیزی برنگیری که دوزخ را ازآن نصیب بود.» جبریل وی را زنهار داد و بازگشت. خدای تعالی میکایل بفرستاد؛ زمین همچنان امان خواست. باز
آخرین لحظات عمر شریف پیامبر(ص) چه گذشت؟

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، آخرین روزهای زندگانی پیامبر از فصول بسیار حساس و دقیق تاریخ اسلام است، اسلام و مسلمانان در آن روزها، ساعات دردناکی را می‌گذراندند، مخالفت علنی برخی صحابه و سرپیچی آنان از شرکت در سپاه اسامه، حاکی از یک سلسله فعالیت‌های زیرزمینی و تصمیم جدی آنان بود که پس از درگذشت پیامبر، حکومت و فرمانروایی و امور سیاسی اسلام را قبضه کنند و جانشین رسمی پیامبر را که د
حامد چند باری فرمانده ش حاج احمد را دعوت کرده بود به صرف اُملت. بساط پخت و پزش هم همیشه‌ی خدا جور بود. کنار قبضه و زیر آتش و دود و بوی باروت اُملت‌هائی درست می‌کرد که همسنگرها انگشت‌هایشان را هم با آن بخورند.
آوازه‌ی اُملت‌های حامد همه جا پیچیده بود و بالاخره یک روز صبح، سردار مهمان سفره‌ی صبحانه‌شان شد و همان یک اُملت کار خودش را کرد. 
از آن شب به بعد، وقتی که حجم آتش کم می‌شد و سر و صدا می‌خوابید، حاج احمد کیسه خواب به دوش، می‌آمد سنگر ح
▪️ ولایت پذیری از سر جهل

گفت "من که متوجه نشدم چرا رهبری چنین تصمیمی گرفت؛ اما از سر ولایت پذیرفتم." گفتم احسنت؛ اما هنری نیست. گفت چرا؟ گفتم سالها پیش با مرحوم ابراهیم یزدی مصاحبه میکردم. می گفت "من به ولایت فقیه اعتقادی ندارم اما التزام عملی به ایشان دارم." گفت: "یعنی بد است بگم نفهمیدم ولی به ولایت اعتماد دارم؟" گفتم "خوب است. ولی خیلی حداقلی است. اگر نفهمی و اعتماد کنی، عبور می کنی و به زندگیت میرسی. ولی اگر بفهمی، کمک می کنی حرف ولی جلو رود.
(شهید صادق قربانی: Shahid Sadegh Qorbani)
به قلم دامنه. به نام خدا. در روز گرامی‌داشت شهداء، یاد می‌کنیم از همه‌ی شهیدان و شهید عزیزی از شهر «سرخ‌رود» شهرستان محمودآباد مازندران، شهید صادق قربانی. او «در قامت یک بسیجی، ۴ خرداد ۱۳۶۷ در تکِ شلمچه به شهادت رسید... در تیپ هوابرد شیراز فرمانده قبضه ۱۰۶ بود.»

شهید صادق قربانی برادرِ دوست گرامی‌مان جناب آقای جلیل قربانی‌ست. برای این خاندان آرزوی دوام سلامتی و سربلندی و رستگاری دارم. چه به‌حق فرمودند ام
 شب اول محرم _ دیده‌بانی در سال ۱۳۶۴ 
مدتی بود که گردان‌های توپخانه و ادوات از هم تفکیک شده و شهید محمدظاهر عباسی فرمانده گردان ادوات و شهید ناصر عبداللهی فرمانده گردان توپخانه شدند. 

شهیدان ناصر عبداللهی و محمدظاهر عباسی 
نفرات چهارم و هفتم
   دیده‌بان‌های ادوات خسته بودند، به ناچار عباسی از عبداللهی خواسته بود که دیده‌بان‌های توپخانه را جایگزین آنان کند. من، جواد سیفی و نقی کریمی از توپخانه برای استقرار در دیدگاه به ارتفاعات مش
84-  و من خطبة له (علیه السلام)
> فی ذکر عمرو بن العاص <
عَجَباً لِابْنِ النَّابِغَةِ یَزْعُمُ لِأَهْلِ الشَّامِ أَنَّ فِیَّ دُعَابَةً وَ أَنِّی امْرُؤٌ تِلْعَابَةٌ أُعَافِسُ وَ أُمَارِسُ لَقَدْ قَالَ بَاطِلًا وَ نَطَقَ آثِماً أَمَا وَ شَرُّ الْقَوْلِ الْکَذِبُ إِنَّهُ لَیَقُولُ فَیَکْذِبُ وَ یَعِدُ فَیُخْلِفُ وَ یُسْأَلُ فَیَبْخَلُ وَ یَسْأَلُ فَیُلْحِفُ وَ یَخُونُ الْعَهْدَ وَ یَقْطَعُ الْإِلَّ فَإِذَا کَانَ عِنْدَ الْحَرْبِ
رئیس پلیس پایتخت در اولین مرحله اجرای طرح سراسری برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین محلات در خرداد ماه ۱۳۹۸ اظهار داشت: در این طرح ۲۵۰ پرونده تشکیل که ۱۴۲ پرونده در خصوص شرارت درگیری عربده کشی قدرت نمایی درگیری مسلحانه باجگیری زورگیری ضرب و جرح در ۴۸ ساعت گذشته توسط پلیس امنیت و با شکایت مردم پیگیری شد .وی افزود: از این تعداد ۸۲ پرونده درخصوص مزاحمین نوامیس و ۲۶ پرونده برای مشروبات الکلی ومواد مخدر تشکیل شده است.رحیمی گفت: ۳۶۶ نفر از اراذل او
بسم الله الرحمن الرحیم.
زنگ عبرت _بازشناسی گروه های تاریخی حکومت علوی
گروه اعتزالیون .
قسمت دوم:علت ریزش این گروه.
از جمله عواملی که موجب ریزش اعتزالیون شد، می توان به این موارد اشاره کرد:
١_ شاید بزرگترین مشکل شخصیتی این گروه ، فقدان بصیرت لازم و حیات قلبی بود. این گروه به رغم اگاهی و دانشی که نسبت به شخصیت و جایگاه علی علیه السلام و دشمنانش در دنیا و اخرت داشتند ، نتوانستند تشخیص دهند که یاری نکردن امام معصوم در مقابل کفر ، عاقبتی جز مخلدشدن
برند شیائومی با حضور پررنگ خود در این سالهای اخیر و موفقیت آن در تولید انواع گوشی شیائومی باعث شده که نتوانیم شرکت شیائومی را یک برند ساده و معمولی حساب کنیم. شیائومی با تحت تاثیر قراردادن بازار بوسیله تولید گوشی های تلفن همراه راه خود را با ارائه تلویزیون شیائومی ادامه داد و با ارائه تلویزیون های قدرتمندی که از پنل های سامسونگ بهره می گرفتند قدرتمندی خود را به بازار جهانی اثبات کرد.
ادامه مطلب
برند شیائومی با حضور پررنگ خود در این سالهای اخیر و موفقیت آن در تولید انواع گوشی شیائومی باعث شده که نتوانیم شرکت شیائومی را یک برند ساده و معمولی حساب کنیم. شیائومی با تحت تاثیر قراردادن بازار بوسیله تولید گوشی های تلفن همراه راه خود را با ارائه تلویزیون شیائومی ادامه داد و با ارائه تلویزیون های قدرتمندی که از پنل های سامسونگ بهره می گرفتند قدرتمندی خود را به بازار جهانی اثبات کرد.
ادامه مطلب
#آمار کلی شهدای  #جنگ_تحمیلی؛ تعداد ۲۱۳۲۵۵ نفــر بوده که شامل؛ــ ۱۵۵۰۸۱ نفر در درگیری مستقیم با دشمن، ــ ۱۶۱۵۴ نفر در حملات دشمن به شهرها، ــ ۱۱۸۱۴ نفر درحوادث متفرقهــ و سایر موارد ۹۸۸۹ نفر بوده است.ـ از این آمار تعداد ۱۵۵۲۵۹ نفر مجرد،ــ تعداد ۵۵۹۹۶ نفر متأهل،ــ تعداد ۷۰۵۴ نفر ۱۴ ساله و کمتر،ــ تعداد ۶۵۵۷۵ نفر بین ۱۵ تا ۱۹ ساله،ــ تعداد ۸۷۱۰۶ نفر بین ۲۰ تا ۲۳ ساله،ــ تعداد ۲۲۷۰۳ نفر بین ۲۴ تا ۲۹ ساله،ــ تعداد ۳۰۸۱۷ نفر ۳۰ ساله و بالاتر بود
تو بنفش می پوشیدی و من سبز. می گفتی به آرزوهامون می رسیم #مظاهر . می گفتی اپلای می کنیم، اگه نشد لاتاری ثبت نام می کنیم. گفتم من رای سفید می ندازم، به سلامتیِ سفیدیِ چشم هات. حکم بازی می کردیم، گفتم حکم پیک باشه به سلامتیِ سیاهیِ مردمک چشم هات. دکتر بودی و کلاس کاریت بالا بود. من مهندس بودم و پاره وقت توی اسنپ کار می کردم و کلاس کنکور حسابان و عربی می ذاشتم. رژ لب کالباسی و فرموژه و بوت مشکیِ برّاق و ‌... (اجازه بده نگم!) . بچه ها می گفتن این هوسه نه عش
و اما تصاحب‌گری انسان.
به نظر می‌رسد که انسان‌ها سوای اینکه کدامشان خواسته یا ناخواسته، کی و چطور کم بیاورند یا نیاورند، تصاحب‌گرند یا تصاحب‌گر شده‌اند. اینطور که رنج می‌کشند تا مال خود کنند، آن‌هنگام لذت می‌برند و بعد به ملال می‌افتند. انگاری دلشان می‌خواهد یک لپ‌تاپ داشته باشند. پس رنج کشیده و به دستش می‌آورند و از تصاحب آن شیء لذت می‌برند. بعد از چندی که مدل‌های جدید و بهتر آمد به ملال فرو می‌روند. اینجا و اینجا قبلا ملال را شرح
:heavy_check_markآیت الله صادقی رشاد در همایش حوزه و آینده:small_orange_diamond: گرایش به سمت شئون جدید در فقه تخصصی هرگز به این معنی نیست که ما از فقه سنتی جدا شویم چراکه اگر کوتاه ترین فاصله ای با آن پیدا کنیم آن فقه جدید صحیح نخواهد بود و باید با همان دقت، استواری، استحکام و عمقی که در جواهر به کار رفته وارد حوزه های جدید شویم. نیازهای نوپیدا بسیار است که شاید پیشینه ای ندارد مثل مسأله ی بانک که در چند دهه ی اخیر به وجود آمده، طبیعی است که در فقه ما پیشینه ای
با رفتار خویش به آنچه مردم را بدان می خواند جان می داد.عملاً می کوشید تا خود را با محرومان و بینوایان نزدیک سازد.با مردم خرده پا و غریب و کسانی که در برابر تفرعن قبیله ای قریش و تفاخر نژادی عرب تحقیر می شدند رفاقت داشت.رفتارش کاملاً ضدّ اشرافی بود و بدان عمداً تظاهر می کرد و می کوشید تا ارزش های زندگی اشرافی و رسوم و عادات اشرافیّت را در هم شکند.دستور می داد دامن قباها را برخلاف اشراف،کوتاه کنند و حتّی تأکید می کرد که آن را از زانو بالاتر گیرند
کلاشنیکُو (به روسی: калашников) که در ایران کلاشینکف و به‌طور خلاصه کلاش نیز تلفظ می‌شود ، خانواده‌ای از تفنگ‌های تهاجمی با "آتش تحت اختیار" است که شامل تفنگ AK-47 است. AK مخفف Автомат Калашникова به فارسی: (آفتامات کلاشینکف) و عدد ۴۷ نیز اشاره به سال ۱۹۴۷ است که اسلحه مزبور به وفور در خط تولید قرار گرفت. نام این سلاح برگرفته از نام طراح آن میخائیل تیموفیویچ کلاشنیکُو است. تولید انبوه AK-47 از سال ۱۹۴۷ در اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد و با

چند ساله که پیاده روی اربعین ایرانیها میرن، خیلی هاشون وقتی برمیگردن یه بیماری عجیب غریب و سخت با خودشون میارن. جالبش هم اینجاس که تو اون همه آدم فقط ایرانیا انقد متلاشی میشن با این بیماری! سرعت واگیر بالا، درگیری ریه، درد بدن، تب، خشکی گلو، عفونت گلو و ریه، سردرد، و از همه مهم تر سینوسی بودن این بیماریه که ظاهرش اینه فرد بیمار خوب شده و بیماری تموم، بعد یهو دوباره همه چیز از اول شروع میشه. سیستم ایمنی هم بشدت ضعیف میکنه. هیچ دارویی هم نداره

چند ساله که پیاده روی اربعین ایرانیها میرن، خیلی هاشون وقتی برمیگردن یه بیماری عجیب غریب و سخت با خودشون میارن. جالبش هم اینجاس که تو اون همه آدم فقط ایرانیا انقد متلاشی میشن با این بیماری! سرعت واگیر بالا، درگیری ریه، درد بدن، تب، خشکی گلو، عفونت گلو و ریه، سردرد، و از همه مهم تر سینوسی بودن این بیماریه که ظاهرش اینه فرد بیمار خوب شده و بیماری تموم، بعد یهو دوباره همه چیز از اول شروع میشه. سیستم ایمنی هم بشدت ضعیف میکنه. هیچ دارویی هم نداره

ساعت ۹ شد با وجود این‌که پاهایم گِز گِز می‌کردند و از لای پای مصنوعی‌ خونابه و چرک بیرون می‌ریخت، اما چشمانم گرم خواب شد. دو شبانه‌روز بود که دقیقه‌ای نخوابیده بودم. پلک‌هایم بسته بود که یک پیک آمد و خبر داد که راننده لودر خاکریز داخل تنگه را دوجداره کرد.   از بسته شدن تنگه آسوده خاطر شدم. اما نگران تمام شدن مهمات و کم شدن نیروها در منطقه درگیری بودم. قید استراحت را زدم و از ستاد بیرون آمدم و دیدم بالای آسمان چند فروند هواپیمای عراقی می‌چ
 دو شخصیت اصلی و پایه‌گذار بنز، یعنی گاتلیب دیملر (Gottlieb Daimler) و کارل بنز (Karl Benz) هر دو در سال 1880 موفق به اختراع یک موتور پرسرعت شده بودند.
دیملر با شریکش ویلهلم می‌باخ (Wilhelm MayBach) کار می‌کرد تا موتورهای گازوییلی مدرن را توسعه دهد و  در همان دوران کارل بنز تکنولوژی موتور 4 مرحله‌ای دوچرخه را به پایان رساند و مایل بود تا آن را روی اتومبیل‌ها پیاده‌کند.
در نهایت کارل بنز شرکت Benz & Co Rheinische Gasmotoren-Fabrik را در سال 1883 تاسیس کرد که بیشتر Benz & Cieشنا
روز 31 شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری که امسال این هفته با آغاز مام محرم و عزای حضرت سیداالشهدا مطابق شده است.
به گزارش ایرنا، آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ، آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت، آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود. خاکریزها، بوی بهشتِ مردانی را گرفته بود که سر به سر، تن به مرگ می سپردند تا مبا
ساعت از هفت صبح گذشته است ولی آفتاب بر نیامده. با اینکه خورشید خانم، هنوز در رخت خود آرمیده است؛ آسمان دارد نورانی می شود. البته نورانی که چه عرض کنم! یک آسمان رنگ پریده! ترجیح می دهم به این آسمان رنگ پریده نگاه نکنم، زیرا از فرط بی میلی خوابم خواهد برد! انگار دستی تنبل، با بی حوصلگی تمام، بوم آسمان را رنگ زده است. به همین خاطر، فعلا منتظرم تا خورشید خانم بیدار شود و با قلم موی سحرآمیزش، رنگ حیات بر صفحه ی عالم بپاشد.

داخل اتاقم هستم و به آسمانی

«نگاهی الهیاتی ما به ویروس کرونا»

«استاد اصغر طاهرزاده»
بسم الله الرّحمن الرّحیم
با توجه به این‌که پدیده‌ی کرونا این سؤال را به میان آورده که نگاه الهیاتی ما به آن چگونه و از چه زاویه‌ای باید باشد، نکاتی یا رویکرد فلسفی به موضوع عرض می‌شود.
حادثه‌ها و مصائب به‌خصوص که هیچ تجربه‌ای از خداوند بهتر از تجربه‌ی ایمان در خطرات خالصانه نیست، به همان معنایی که قرآن در وصف آن، واژه‌ی «دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصینَ لَهُ الدِّین‏» به‌کار می

«نگاهی الهی و فلسفی ما به ویروس کرونا»

«استاد اصغر طاهرزاده»

بسم الله الرّحمن الرّحیم
با توجه به این‌که پدیده‌ی کرونا این سؤال را به میان آورده که نگاه الهیاتی ما به آن چگونه و از چه زاویه‌ای باید باشد، نکاتی یا رویکرد فلسفی به موضوع عرض می‌شود.
حادثه‌ها و مصائب به‌خصوص که هیچ تجربه‌ای از خداوند بهتر از تجربه‌ی ایمان در خطرات خالصانه نیست، به همان معنایی که قرآن در وصف آن، واژه‌ی «دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصینَ لَهُ الدِّین‏» به‌
ساعت ۸ صبح برگشتم و سر جاده حدود ۸۰ نفر را دیدم که با لباس سبز سپاه وارد تنگه شدند.

آنها چشمشان به من هنوز روی برانکارد خوابیده بودم افتاد، فکر می‌کردند که مجروح هستم و به عقب می‌روم. از روی برانکارد بلند شدم و گفتم: «میرزامحمد سلگی رئیس ستاد لشگر انصارالحسین هستم، شما از کجا آمده‌اید؟»   گفتند: «از کرمانشاه»   گفتم: «بچه‌های ما چپ و راست تنگه را بسته‌اند. روی جاده هم خاکریز زدیم. دشمن گیج و سردرگم است.» و موقعیت منافقین را تا آنجا که م

دانلود

جرعه جرعه تشنه‌ی شهادتم و
تشنه‌ام به خون خصم آل علی
(سرنگونی رژیم آل یهود
این همیشه بوده رسم آل علی)(2)
ای که تا همیشه سر به زیر خیبری
پشت قلعه‌اند شیعه‌های حیدری
تا نماز جمعه در حریم بیت قدس
مانده یک خروشِ یا حسین دیگری
بشنو از میان لشکری که آمده‌ست
این صدای پای ارتش محمد است
آمده به جنگ مرحبِ یهودیان
یک علی که سید از دیار مشهد است
8  «حزب‌الله هُمُ الغالبون»
قطره قطره خون کودکان یمن
همچو سیل میرود به سوی ریاض
مژده مژده ای خمی

«نگاهی الهی و فلسفی ما به ویروس کرونا»

«استاد اصغر طاهرزاده»

بسم الله الرّحمن الرّحیم
حادثه‌ها و مصائب به‌خصوص که هیچ تجربه‌ای از خداوند بهتر از تجربه‌ی ایمان در خطرات خالصانه نیست، به همان معنایی که قرآن در وصف آن، واژه‌ی «دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصینَ لَهُ الدِّین‏» به

شهید رحمت‌الله محمدی
دیده‌بان

فرزند: رمضان 
متولد: 1343 پیربکران
محل شهادت: فاو (عملیات والفجر8.)
تاریخ شهادت: 27/11/64 
محل خاک‌سپاری: پیربکران ـ فرت‌خون

رحمت‌الله در یک خانواده مذهبی به‌دنیا آمد. از کودکی همراه پدرش به مسجد می‌رفت و در کلاس قرآن ـ که توسط هیئت محسنیه تشکیل می‌شد ـ شرکت می‌کرد. در دوران تحصیل از نظر اخلاق با بقیه فرق می‌کرد. خوش برخورد و دوست‌داشتنی بود. طوری که همه دوست داشتند با او معاشرت داشته باشند.
با سلام
جلسه ۱۰۵
24 شعبان المعظم 1440
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۱۰۵، سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ (34 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
ضمیمه‌ای در انتهای فایل، بخشی از جلسه اسفار روز بعدش (صبح چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت۹۸) مرتبط با بحث مهدویت
لینک کمکی جلسه ۱۰۵ (32.28 MB صوت با کیفیت mp3 -سرور ابری پرشین گیگ)
موضوع جلسه:
- بحث رابطه امام زمان با معاد (جلسه سوم) [فصل ۱۸]
 تمام اسباب و اشیاء در دوران ظهور قیامتی دیده میشوند که انسان می‌بیند فقط دست خدا درکارست و ه
غذاهای چینی همه جهان را تسخیر کرده‌اند. برخی از غذاهای سرزمین آفتاب با ذائقه ایرانی هم همخوانی دارد. در کشورهای غربی نیز هر روز بر شمار رستوران‌های چینی افزوده می‌شود و مالکان این رستوران‌ها امیدوارند بتوانند بازار شکم‌گردی جهان را قبضه کنند.در ادامه با عبیاتی همراه باشید.
اما چینی‌ها غذای جدیدی به منوی خود اضافه کرده‌اند که شنیدنش هم خوشایند نیست چه برسد به چشیدنش: برگر گوشت الاغ!در پکن، پایتخت کشور چین برگر گوشت الاغ یکی از مرسوم‌ت
شرکت‌های مونتاژکننده و تولیدکننده گوشی‌ در ایران مدتی است که در بازار در حال رشد کند و بی هدف هستند که این رشد کند، به دو دلیل نداشتن طرح بومی و کیفیت برتر، آن‌ها را از شرکت‌های خارجی متمایز نکرده و نمی‌توانند خریدار را به انتخاب محصول ایرانی مجاب کند.
در این نوشته قصد داریم تا به تشریح نکاتی بپردازیم که آن‌ها را از شرکت‌های بزرگ متمایز کرده و در یک چرخش سریع بتوانند بازار ایران را به سرعت قبضه کنند. بدیهی است با توجه به جهان‌بینی نویسن
اینترنت اشیاء چیست؟
ایده طراحی کردن دستگاه هایی که بتوانند به اینترنت متصل شده و توسط یک دستگاه هوشمند مانند گوشی موبایل کنترل شود، موجب شد تا مفهوم جدیدی با عنوان اینترنت اشیاء شکل گیرد. امروزه اینترنت اشیاء یا همان Internet of Things جدیدترین تکنولوژی مورد بحث در دنیای فناوری اطلاعات محسوب می شود که قرار است امکان اتصال همه چیز را از طریق شبکه های ارتباطی و در بستر اینترنت فراهم کند.

اینترنت اشیاءتحقیق و پژوهش در زمینه اینترنت اشیاء از سال ۱۹۹
درود!
در این مقاله قصد معرفی و توضیح دادن درباره عصر طلایی ژانر علمی تخیلی رو دارم....
ببینید توی هر نوع ادبیاتی در یک بازه زمانی خاص اون نوع ادبیات بسیار پیشرفت میکنه و نویسنده ها و مطبوعاتی رو به خودش میبینه که باعث میشن اون نوع ادبیات یا همان ژانر خودمان بسیار بین مردم دیده بشه و کلا یک برتری پیدا میکنه نسبت به بقیه ژانر ها.... این بازه زمانی رو به اصطلاح میگن *عصر طلایی* (حالا چه نوشته چه نانوشته) قبل از اینکه شروع کنم و بحث رو تخصصی کنم بگم که
گول ظاهر کهنه و فرسوده این سلاح را نخورید. اگر روزی به یک قبضه MUSER 98K قدیمی و از رده خارج برخوردید ، هیچ نگران نباشید. تنها چیزی که به آن نیاز خواهید داشت چند تکه سنباده نرم ، یک تکه پارچه آغشته به گازوییل و یک عدد روغندان است تا این پیرمرد را از خواب بیدار کرده و دوباره وارد میدان کنید! MUSER 98K به شما خواهد فهماند که معنای یک سلاح دقیق و قدرتمند چیست. سلاح MUSER 98K ، یکی از شاهکارهای تولید شده توسط کارخانه MUSER است. شاهکاری که هیچگاه سربازان آلمانی را د
شیوه درخواست داوری
 وقتی طرفین در یک قرارداد از قبیل خرید ماشین ، پیش فروش اپارتمان ،مشارکت مدنی و هر قراردادی دیگری که طرفین توافق کنند که در صورت بروز اختلاف طرفین اختلاف خود را از طریق داور و حکم  حل و فصل نمایند  و دیگر نیازی به مراجعه به دادگاه نداشته باشند و داور معین یا حکم شخصی است که اسم ان در قرارداد صراحتا قید می شود و معمولا در معاملات املاک در مبایعه نامه قید می شود که بنگاه املاک یا مشاور املاک به عنوان داور در حل و فصل اختلاف بو
امروز خیلی زود تمام می‌شود. هیچ روزی نمی‌ماند؛ اما از هر روز یک چیزهایی در زندگی ما ته‌نشین می‌شود. آن چیزی که از این انتخابات ته‌نشین می‌شود به‌نظرم مهم‌تر از نتیجه انتخابات است.یک تلقی عجیبی در این انتخابات بود که با وجود آن که اصلا قابل دفاع نیست، اما ریشه در ساخت فرهنگی و اجتماعی ما دارد.ما کلا پیروزی یا شکست سیاسی را نه پیروزی و شکست واقعی خودمان، آرمان‌مان یا فکر و اندیشه‌مان که نوعی پیروزی یا شکست آب‌روی سیاسی می‌دانیم.حتی در ز
مورد قبول یا منافع مورد دفاع خود گرد می آورند و آنان را متشکل می سازند تا به اهداف اساسی خود که همانا کسب قدرت و اجرای آن باشد، دست یابند.فرهنگ حقوقی بلک هم حزب سیاسی را این گونه تعریف کرده است: «تشکیلاتی متشکل از رأی دهندگان است که برای تأثیر گذاشتن بر جریان حکومت و سیاستهای آن از طریق معرفی نامزدهای انتخاباتی و انتخاب شدن به مقامات عمومی بوجود می آید[۲].
فرهنگ حقوقی آکسفورد هم حزب را سازمانی سیاسی می داند که مردم در انتخابات به نفع آن رأی می
عملیات فتح المبین
فتح الفتوح رزمندگان اسلام

هفده
ماه از انجام عملیات ناکام توکل در منطقه پل نادری و شرق رودخانه وحشی
کرخه می گذشت و دشمن همچنان در منطقه گسترده فکه ، شوش ، عین خوش ، چنانه و
مناطق دیگری از جبهه جنوب به سر می برد ، تا سرانجام عملیات فتح المبین
در چهار مرحله برای آزاد سازی بخش وسیعی از خاک میهن و خارج ساختن شهرهای
دزفول ، اندیمشک و جاده اهواز – اندیمشک از برد توپخانه و سایت موشکی
سنگین و پرکار عراق طرح ریزی شد . در عملیا
10 هواپیمای بمب‌ افکن برتر تاریخ (+عکس)
کارشناسان شبکه دیسکاوری (Discovery) با رتبه بندی 10 بمب افکن برتر دنیا، قدرتمندترین پرنده های صنعت هوایی را معرفی کردند. در رده بندی 10 بمب افکن تاریخ صنعت هوایی عواملی چون، سرعت هواپیما، میزان مسافتی که بدون سوخت گیری طی می شود، حداکثر میزان حمل مواد منفجره و سقف پرواز توسط کارشناسان ارشد نظامی شبکه دیسکاوری در نظر گرفته شده است.
1. Boeing B-52 Stratofortress

حداکثر سرعت این بمب افکن، 1085 کیلومتر در ساعت اعلام شده و می ت
 عصر جمعه بر می‌گردم _ دیده‌بانی در سال ۱۳۶۴ 
او آخرین روزهای سربازی را می‌گذراند و من «آش خور» بودم. روی دیدگاه شاخ شمیران مثل عقاب می‌ایستاد و هیچ جنبده‌ای از زیر ذره‌بین نگاهش پنهان نمی‌ماند. سرتاسر خط از چپ تا راست و تا عمق را مثل کف دستش می‌شناخت.
   چشم‌بسته روی ارتفاعات را فرز و سریع می‌رفت و می‌آمد. گرما طاقتش را نمی‌برید و آتش دشمن زمین‌گیرش نمی‌کرد. دیده‌بانی تنها و تنها کار او نبود، تا فرصت پیدا می‌کرد از کوه سرازیر می‌شد
تاریخ، برزیل را با دو پدیده قهوه و
فوتبال می شناسد. پله، کافو، سوگراتس، روماریو و قهوه های ناب و خوش طعمی
که دنیا را قبضه کرده است. در کنار این پرچمداری ها، برزیلی ها خودرو هم
تولید می کنند، هر چند این خودروها به ماشین های آمریکایی، ژاپنی، اروپایی و
کره ای نمی رسد اما آن ها توانسته اند از همین بضاعت به صادرات هم برسند.
آنها دستی در تولید جنگ افزار و سلاح نیز دارند؛ البته این سلاح ها خیلی
ساده تر از نوع آمریکایی است.
هر گاه اسم فرانسه به میان
ماده ۳۳۸بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم
شرح ماده:
بیع عقدی تملیکی(عقدى که ازآن انتقال ملکیّت حاصل مى‌شود یعنى مورد معامله از ملکیت یک طرف خارج شده ودر ملکیت طرف دیگر داخل مى‌شود)معوض(عقدی که  هر یک از طرفین در مقابل چیزی که می دهند ،چیز دیگری می گیرند)رضایی(عقدی که بدون تشریفات خاصی منعقد می گرددمثلا بدون تنظیم سند رسمی)لازم(عقدى که هیچ یک از طرفین معامله حق فسخ آن را نداشته باشند،مگر در موارد معینه)هست
بیع در اصل عقد رضایی هست و تش
اعتراضات سراسری سودان پس از چهار ماه به نتیجه رسید و سرانجام عمر البشیر رئیس جمهور این کشور پس از سه دهه حکومت با مداخله ارتش و هدایت وزیر دفاع خود از قدرت برکنار شده و زمام امور این کشور بحران زده برای حداقل دو سال آینده در دست شورای نظامی انتقالی قرار گرفت.
عمر حسن البشیر که اکنون در حصر خانگی است در دوران جوانی به ارتش پیوست و دوره های خود آموزشی را در مصر طی کرد و در همین ایام بود که با وقوع جنگ یوم کیپور در سال 1973 در صفوف ارتش عربی به رهبری
آمیزش جنسی- قدرت جنسی در مردان
وقتی تعریف از قدرت جنسی میشود متوجه خواهید شد که چه اهمیتی دارد زیرا باور خواهید نمود که تقریباً نصف مردم به عدم قدرت جنسی دچارند.
مگر نیست اگر زن و شوهر دارای ایده و عقیده مخالف باشند اما توافق جنسی داشته باشند دولت جنسی اشان پایدار است و بدون آنکه در معرض خطر جدائی قرار گیرند زندگی را ادمه میدهند اما در محیطی که عشق و توافق جنسی نباشد کوچکترین اختلاف فکری کار را بمجادله می کشاند.

زن نیمخواهد با نشان دادن تما
صبح جمعه گذشته برای از دست دادن حاج قاسم گریه می‌کرد و افسوس می‌خورد، از دست آمریکا خشمگین بود و دوست داشت هرچه سریع‌تر آمریکایی‌ها تقاص خون او را بدهند.

صبح چهارشنبه خبر سیلی سپاه به آمریکا را که شنیده بود، می‌گفت چرا موشک زده‌اند؟ می‌خواهند جنگ راه بیاندازند‌!
می‌گفتند: فلانی مگر تو نبودی که برای حاج قاسم گریه می‌کردی؟
می‌گفت: بله ولی نمی‌خواهم جنگ شود و مجبور باشم هر روز برای عده بیشتری، گریه کنم! داریم زندگیمان را می‌کنیم، مصل
همه سیاستمداران می دانند که در تاریخ مشروطه، و قبل از ان چه خیانتها که به ملت ایران نشد! و چه استانهایی از ایران جدا شد. موضوع خاک و وسعت آن بحث مهمی است، ولی از ان مهمتر ساکنان این خاک ها هستند. وقتی که روسیه سابق برگرجستان یا آذربایجان، مسلط شد اولین کار انها پرده دریدن از پرده نشینان بود. آیا ناموس یک مسلمان یا یک شیعه، که به دست یک قزاق روسی یا انگلیسی، آلوده دامن می گشت، رگ گردن هیچ غیرتمندی متورم نمی شد؟ علی ع که حاکم بزرگترین کشور های دنی
آیا بزرگداشت روز پرستار به این معنی است که: بیماری را افزایش دهیم، تا نیاز به پرستار و پزشک و بیمارستان بیشتر شود، و حقوق و دستمزد آنها بالاتر رود؟ متاسفانه مافیای پزشکی در ایران، چنین اهدافی را دنبال می کند: با تغییر روش پرداخت کارانه و اضافه کاری پرستاران، آنها را به کار پزشکان مربوط دانسته! بطوریکه اگر پزشک بیکار باشد، همه عوامل پرستاری هم بی حقوق و دستمزد خواهند بود. سازمان نظام پرستاری امیدوار است که طرح قاصدک، به نظام کارانه یا حقوق و
راه نجات لبنان عقب نشینی حزب الله نیست، زیرا که امید همه مردم لبنان، به سید حسن نصرالله است. اگر صدای مخالفی هم می اید، مزدوران سعودی یا صهیونیست ها هستند. از بلند بودن این صداها میتوان فهمید که: همچون طبل توخالی هستند. لذا به آنها نباید توجه کرد. آنها می خواهند که حزب الله دست از فعالیت بکشد، تا مردم لبنان در سختی بمانند و خیال کنند که: تقصیر حزب الله است. لذا باید به فعالیت های اقتصادی خود ادامه دهد. روشهای شیعه در حکومت داری، به حزب الله این

با گسترش و پیچیده شدن روابط تجاری ، لزوم مکتوب بودن توافقات و تعهدات طرفین هر رابطه تجاری نسبت به یکدیگر ، بیش از پیش افزایش یافته و اهداف مورد نظر از انعقاد قراردادها عمدتا مکتوب شدن توافقات طرفین به گونه ای است که حداقل موارد مشروحه زیر در آن به روشنی و صراحت تبیین شده باشند :
_ خواسته ها و انتظارات هر یک از طرفین از طرف دیگر .
_ تکالیف و تعهدات هر یک از طرفین نسبت به طرف دیگر .
_ حقوق و اختیارات هر یک از طرفین .
_ به حداقل رساندن اختلافات ناشی
نوید کمالی - سایت بصیرت / اعتراضات سراسری سودان پس از چهار ماه به نتیجه رسید و سرانجام عمر البشیر رئیس جمهور این کشور پس از سه دهه حکومت با مداخله ارتش و هدایت وزیر دفاع از قدرت برکنار شده و زمام امور این کشور بحران زده برای حداقل دو سال آینده در دست شورای نظامی انتقالی قرار گرفت.  عمر حسن البشیر که اکنون در حصر خانگی است در دوران جوانی به ارتش پیوست و دوره های خود آموزشی را در مصر طی کرد و در همین ایام بود که با وقوع جنگ یوم کیپور در سال 1973 در صف

برای جلوگیری از فقر و بهبود وضعیت مالی  در هر روز 100 مرتبه « یا غَنی»((126))
بسم الله الرحمن الرحیم

رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم فرموده است: ذکر «سبحان الله و الحمد الله و لا اله الاّ الله و الله اکبر» را زیاد بگوئید.چون در قیامت این اذکار با گروهی از فرشتگان و محافظ از پیش رو و پشت سر خواهند آمد. و این اذکار باقیات و صالحات می باشند.

در حالی که اهل دنیا دائم به ذکر دنیا مشغول اند و در لذت های دنیوی غوطه می خو
صبح جمعه گذشته برای از دست دادن حاج قاسم گریه می‌کرد و افسوس می‌خورد، از دست آمریکا خشمگین بود و دوست داشت هرچه سریع‌تر آمریکایی‌ها تقاص خون او را بدهند.

صبح چهارشنبه خبر سیلی سپاه به آمریکا را که شنیده بود، می‌گفت چرا موشک زده‌اند؟ می‌خواهند جنگ راه بیاندازند‌!
می‌گفتند: فلانی مگر تو نبودی که برای حاج قاسم گریه می‌کردی؟
می‌گفت: بله ولی نمی‌خواهم جنگ شود و مجبور باشم هر روز برای عده بیشتری، گریه کنم! داریم زندگیمان را می‌کنیم، مصل
پویا رستمی پور حقوق شیراز, [05.07.19 00:25]سلام اقای مدرس احوال شما خوبینپویا رستمی پور حقوق شیراز, [05.07.19 00:26]ببخشیس مشاوره میخاستمپویا رستمی پور حقوق شیراز, [05.07.19 00:27]ما اومدیم محلمون بعد خلاصه که میخام بگم   منطقه ما ترک نشین هستن و جمعیتش هم داره روز به روز زیاذ میشه اما فرهنگ مردم متاسفانه پیش رفت ندارهپویا رستمی پور حقوق شیراز, [05.07.19 00:30]کارا های فرهنگی هم بعضی بچه ها کردن ولی بعد مدتی خسته شدن  حالا به هر دلیلی  مثلا میگفتن فرهنگ نداره نمیشه کا
منبع: ویکی بختیاری، ویکی پدیا
فرهنگ بختیاری ها ۱ فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. ادوارد تیلور فرهنگ را مجموعه پیچیده‌ای از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه از جامعهٔ خویش فرامی‌گیرد تعریف می‌کند.
کوچ ایل بختیاری
اگر چه در دهه‌های آغازینِ قرن حاضر گروه‌های بسیاری از ایل بختیاری نیز همانند سایر ایل‌ها و عشایر ایران یکجانشین شدند، اما هنوز هم بخشی از ایل‌های ب
فرهنگ بختیاری ها ۱ فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. ادوارد تیلور فرهنگ را مجموعه پیچیده‌ای از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه از جامعهٔ خویش فرامی‌گیرد تعریف می‌کند.
کوچ ایل بختیاری
اگر چه در دهه‌های آغازینِ قرن حاضر گروه‌های بسیاری از ایل بختیاری نیز همانند سایر ایل‌ها و عشایر ایران یکجانشین شدند، اما هنوز هم بخشی از ایل‌های ب
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
کوچ ایل بختیاری
اگر می خواهید ارزهای دیجیتال استخراج کنید کاملا امکان پذیر است اما برای انجام این کار نیاز به یک سری ملزوماتی دارید که بدون آنها قطعا ماین ارزهای دیجیتال هم صورت نمی گیرد. در این مقاله علاوه بر اینکه می گوییم ماینر چیست ،قصد داریم انت ماینر را مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعاتی در رابطه با چند مدل از آن ارائه دهیم.
ماینر چیست ؟
به طور کلی ماینینگ فرآیند تأیید تراکنش‌های رمزارزها و ثبت آنها در دفتر کل توزیع استخراج است. این فرآیند به غیرمتمر
دستورالعملها

بسم الله الرحمن الرحیم

زنده باد حضرت دوست و مرده باد هر چه غیر اوست .

ای هدهد صبا به سبا می فرستمت بنگر که از کجابه کجا می فرستمت

در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست می بینمت عیان و دعا می فرستمت

هر صبح و شام قافله ای از دعای خیر در صحبت شمال و سبا می فرستمت

ای غایب از نظر که شدی همنشین دل می گویمت دعا و ثنا می فرستمت

فدای حقیقت که شوم که از او خبر نداری دستورالعمل آن
است که از خود و خودرایی دست برداری ، جان من به لب آمد از گفتن این ک
پرسش اصلی
سوال اول : جایگاه احزاب در نظام های پارلمانی در رابطه با پارلمان و دولت چیست؟
پرسش های فرعی
سوال اول : عملکرد احزاب سیاسی در خارج از عرصه حکومت و پارلمان چیست؟
سؤال دوم : نقش احزاب در ایجاد هماهنگی بین ارکان قانونگذاری و اجرایی و موفقیت نظام پارلمانی چیست؟
سؤال سوم : جایگاه و نقش احزاب (اقلیت و اکثریت)، در رابطه با وظایف نظارتی در یک نظام پارلمانی به چه صورتی تحقق پیدا می کند؟
فرضیات اصلی پژوهش
در نظامهای پارلمانی، تشکیل دولت اعم از
اگر بخواهید به برترین نام های تجاری دنیا فکر کنید ، طولی نمی کشد که نایکی را به یاد می آورید. این نام تجاری در سال ۱۹۶۴ توسط ورزشکار دونده ، فیل نایت ( Phill Knight ) و مربی اش در دانشگاه اورگون ( Oregon ) ، بیل بوئرمن ( Bill Bouerman ) شکل گرفت. نایت پس از پایان تحصیلات در دانشگاه اورگون به دانشکده ی تجارت و اقتصاد دانشگاه استنفورد ( Stanford ) وارد شد. در این دانشگاه او در دوره ی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی به تحصیل مشغول شد و در آنجا بود که برای اولین بار تصمیم گرف
حجت
 الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی، علاوه بر تدوین کتب و مقالات، کرسی
تدریس مباحث مهدوی را در حوزه تشکیل داده است. حوزه نیوز، «مهدویت از نگاه
اهل سنت» را با این استاد حوزه به بحث نشسته است.
لطفاً درباره ضرورت مهدویت پژوهی توضیحاتی بیان فرمایید.
از چند بعد این بحث قابل توجه است:
اول: کثرت آیات و روایات، در این باب: آن چه ما از آیات و روایات جمع
آوری کرده ایم، حدود چهار صد آیه و دو هزار روایات از کتب فریقین (شیعه و
سنی) است و بالغ بر پنج هزار

1-      عید غدیر اگرچه شاخص فرقه‌ى امامیه‌ى شیعه است، ولى در واقع با مفهوم و محتوا و مضمون گسترده‌اى که این حادثه دارد، این عید متعلق به همه‌ى مسلمانان، بلکه با توضیحى که عرض خواهم کرد، متعلق به همه‌ى کسانى است که براى بهروزى انسان دل میسوزانند.
2-      ما شیعیان این اعتقاد راسخ را که متکى به دلیل متقن و غیر قابل تردید است، درباره‌ى امیرالمؤمنین على‌بن‌ابى‌طالب (علیه‌السّلام) داریم. این حدیث متواتر - یعنى حدیث روز غدیر - را که همه‌ى
1-      عید غدیر اگرچه شاخص فرقه‌ى امامیه‌ى شیعه است،
ولى در واقع با مفهوم و محتوا و مضمون گسترده‌اى که این حادثه دارد، این عید متعلق به همه‌ى مسلمانان، بلکه با توضیحى
که عرض خواهم کرد، متعلق به همه‌ى کسانى است که براى بهروزى انسان دل میسوزانند.
2-      ما شیعیان این اعتقاد راسخ را که متکى به دلیل
متقن و غیر قابل تردید است، درباره‌ى امیرالمؤمنین على‌بن‌ابى‌طالب (علیه‌السّلام)
داریم. این حدیث متواتر - یعنى حدیث روز غدیر - را که همه‌ى
محد
اخلاق کمتر از آنچه عموما تصور می شود با شکل دهی اولویت های ما و با هدایت سلوک ما ارتباط دارد - کمتر از آنچه عموما تصور می شود از آنچه باید درباره این امور بدانیم به ما می گوید: به چه چیز باید ارزش نهیم و چگونه باید زندگی کنیم. اخلاق مرجعیت چندانی نیز ندارد. اخلاق حتی جایی که چیز درخوری برای گفتن دارد لزوما حرف آخر را نمی زند. درباره علاقه ما به مدیریت معقول آن جنبه های زندگی مان که به لحاظ هنجاری مهم است، دستورالعمل های اخلاقی، کمتر از آنچه اغلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها